دسته‌بندی نشده

کاهش میل جنسی در مردان چگونه است؟

کاهش میل جنسی در مردان در زندگی مشترک و روابط زناشویی می تواند یک امر بسیار مهم باشد که باید مورد توجه قرار بگیرد تا این موضوع در روابط جنسی در زندگی مشترک میان زن و مرد مشکل ساز واقع نشود.

کاهش میل جنسی در مرد ها با توجه به شرایطی که برای آنها ممکن است به وجود بیاید، محتمل است و هر گاه که مردان متوجه این امر مهم شدند، باید به درمان و برطرف سازی آن توجه کنند.

پس در ادامه مطلب همراه ما باشید تا راهکارهایی را برای این موضوع در اختیارتان قرار دهیم و درباره درمان های کاهش میل جنسی در مردان اطلاعاتی را ارائه نماییم‌.

کاهش میل جنسی در مردان

کاهش میل جنسی در مردان درمان پذیر است؟

با توجه به آن که امروزه روش های بسیار خوبی برای از بین بردن مشکلات کاهش میل جنسی در مردها به وجود آمده است،

دیگر نباید نگران درمان کاهش میل جنسی در مردان بود زیرا با مصرف دارو و یا درمان های خانگی به راحتی می توانیم مشکلات این چنینی را از بین ببریم و در زندگی مشترک رابطه جنسی خوبی را تجربه نماییم.

راهکار های درمان کاهش میل جنسی در مردان

با درمان بیماری های زمینه ای می‌ توان به درمان کاهش میل جنسی امیدوار بود.

زیرا اگر بیماری‌ هایی مانند فشار خون و مشکلات هورمونی و بیماری های دیگری مانند دیابت در مردان وجود داشته باشد، آنگاه به سختی می توانیم انتظار داشته باشیم که این مشکل در مردان از بین برود.

به‌ همین خاطر به عنوان قدم اول برای درمان بیماری کاهش میل جنسی باید آزمایش هایی صورت بگیرد که مشخص شود بیماری های زمینه ای در فرد مورد نظر دیده می شود یا خیر.

کاهش میل جنسی در مردان

برای بالا بردن میل جنسی در مردان چه اقداماتی باید صورت بگیرد؟

کاهش اضطراب و استرس در طول روز و مواجهه با درگیری و تنش و ناراحتی های جسمانی و روحی و توجه به آرامش ذهنی بیشتر، مهم ترین راه و روش برای دستیابی به میل جنسی بیشتر در مردان می باشد.

همچنین ورزش و نرمش مداوم و غذای خوب و خواب و استراحت مناسب و تفریحات روزانه می‌ تواند به عنوان درمان و پیشگیری تاثیر گذار واقع شود.

رسیدگی به معطر بودن و آراستگی و بهداشت فردی در مردان و زنان بر روی داشتن روابط جنسی با کیفیت بالا بسیار تاثیر گذار می باشد.

بنابراین اگر زن و مرد احساس می‌ کنند که در رابطه جنسی خود لذت چندانی نمی برند باید به همین نکات کوچک توجه کنند و در تمامی روابط خود تنوع ایجاد کنند و به آراستگی و جذابیتشان نیز توجه نمایند و دقت کنند که همین عوامل کوچک را هر چقدر بیشتر مدنظر قرار دهند، میل جنسی در روابطشان بیشتر حفظ خواهد شد.

سکس تراپی و تاثیر بر روابط زناشویی چیست

افزایش میل جنسی در مردان

مشکلات جنسی مانند کاهش میل جنسی در مردان و زنان می تواند منشاء جسمی و روحی داشته باشد و مشکلاتی مانند مصرف بعضی از داروها و استرس و افسردگی کاملاً بر روی میل جنسی تاثیر گذار خواهد بود.

به همین خاطر برای آن که افزایش میل جنسی در مردان صورت بگیرد باید مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر به طور کامل قطع شود و به بر طرف نمودن مشکلات زناشویی نیز توجه نمود.

همچنین ممکن است در مردان یا زنان سابقه استفاده جنسی وجود داشته باشد و همین باعث شود که آنها نتوانند به میزان کافی از رابطه لذت ببرند و در این شرایط حتما افراد باید به برطرف نمودن این مشکل بپردازند.

همچنین ممکن است در میان زوجین هماهنگی کافی وجود نداشته باشد زیرا بسیاری از مردان امروزه دچار زود انزالی یا همان انزال زودرس می باشند و همین امر باعث می‌ شود که آنها اعتماد به نفس خود را از دست بدهند و اگر در شرایطی قرار بگیرند که ترس و اضطراب بر آنها حاکم باشد، به شدت دچار کاهش میل جنسی شوند.

بنابراین این مشکلات باید در مردان برطرف شود تا در مرور زمان از بین رفتن مشکل کاهش میل جنسی مشاهده شود.

کاهش میل جنسی در مردان

دلایل کاهش میل جنسی

با توجه به آنکه برای درمان مشکلات جنسی باید دلایل بروز این مشکل را پیدا کرد، در ادامه به بررسی دلایل کاهش میل جنسی خواهیم پرداخت.

افسردگی و اضطراب بیش از حد و استرس طولانی مدت می‌ تواند در طول زمان به عنوان دلایل بسیار مهم در کاهش میل جنسی در مردان معرفی شود.

همچنین ممکن است مردان در زندگی مشترک خود با همسرانشان درگیری ها و مشکلاتی را پشت سر گذاشته باشند و همین بر روی میل جنسی آنها تاثیر بگذارد.

مصرف الکل و مصرف مواد مخدر یا مصرف برخی از داروها نیز بر روی کاهش میل جنسی در مردان اثر مستقیمی وارد می کند و همچنین بخشی از افراد نیز دچار اختلالات هورمونی هستند یا ممکن است کم کاری تیروئید داشته باشند یا هورمون پرولاکتین در آنها افزایش پیدا کرده باشد

و همین عوامل میل جنسی را در آنها از بین برده باشد. در کل مشاوره جنسی می تواند به افرادی که مشکل جنسی دارند، بسیار کمک کننده باشد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا